סיום תשפ''ב

סיום תשפ''ב 

 
שנת תשפ"ב הגיעה לסיומה גם אצלנו בבתי הילדים בחוקוק  .התינוקות הפכו לפעוטות  ,ילדי הפעוטונים שהתחילו את  השנה בהליכה מהוססת כבר רצים בשבילי הקיבוץ, ילדי גן חצב כבר יודעים לספור עד 20 ויותר וילדי הכוורת עולים לכתה חדשה.  
ראשונים לחגוג את סיום השנה היו קבוצת הנערים הצעירים של ד'-ז', שציינו את פתיחת החופש הגדול בחדר בריחה ופיצה. הם רוצים  להודות לכל החברים שבאו להנות מהפלאפל שהם הכינו ועל ידי כך, גויס כסף שמימן פעילות זאת. 
 
1

סיום השנה נחגג בבתי הילדים בשמחה כפולה:  גם לראשונה מזה שנתיים לא היו הגבלות כאלו או אחרות שמנעו מנשות הצוות, הילדים וההורים לחגוג ביחד,   וגם עוד שנה הסתיימה לה והילדים גדלו ובגרו.   
 
2

לילה לבן וטקס הפרחים

היום האחרון של השנה בגן חצב ובכוורת נחגג במסורת השנתית של "לילה לבן" . בגן חצב הלילה הלבן מאורגן ומבוצע יל ידי ההורים. כולנו נפגשים בשעות הערב בגן ומתחילים בטקס חגיגי של שער הפרחים,  שבו הבוגרים שעולים לכתה א'  מגלים לכולנו מה השם שהם בחרו לקבוצה שלהם,  שם שלקוח מעולם העופות,  כמו שתמיד היה נהוג בחוקוק. 
 
3

השנה קבוצת הבוגרים בחרה  ב. ..  עורבני. ציפור חכמה וסקרנית, ממש כמו הילדים שבחרו בה.  
כתת עורבני:  ארבל שמשון, יולי השכל, יונתן לרנר, 
נדב ליטבינוף ועוז מנטקה.
 
4

לאחר שער הפרחים יצאנו לתחנות ברחבי הקיבוץ: מסיבה בסטודיו של נועה, סיפור עם סבתא נעמה, חפש את הפאזל בחומה ולסיום הפתענו את הילדים בעשרות סטיקלייטים שהאירו את הגנש''ע.
לאחר התחנות הילדים חזרו לגן להתפנק בפיצות של אבא רענן והלכו לישון עם סרט.
בכוורת הלילה הלבן הוא לילה לבן במלוא מובן המילה. המדריכות המסורות והאהובות של הילדים (מורן ונירית) מארגנות לילדים לילה מלא בפעילויות כגון מדורה וא''ש לילה, שמסתיימות עם זריחת השמש. בבוקר זכו חלק מהחברים להתעורר עם מתנה קטנה שהשאירו להם הילדים במהלך הלילה.
 
5

לאחר שנגמר הלילה הלבן כלל המערכת יוצאת לשבוע הערכות, שבמהלכו הצוותים החינוכיים מכינים את הבתים לשנה החדשה, בעוד אנשי מקצוע באים ומתקנים/משפצים את מה שיש לתקן.
בהזדמנות זאת אני רוצה להודות ל: אדי, ניסים, אדיר, אבי ח., זמיר ואייל ק. שנרתמו לעזור ולהכין את בתי הילדים בזמן הקצר שנותר.
 
6
 

פתיחת תשפ"ג 

ב-1.9 נפתח את השנה החדשה בהתרגשות גדולה!  
הצוותים שהתגבשו לשנה שתבוא, מורכבים מאנשי/נשות צוות מסורות שחלקן נמצאות איתנו כבר כמה שנים ולחלקן זאת תהיה השנה הראשונה. אני מאוד שמחה לספר שבצוותים יש שבעה א/נשים מחוקוק: ליאור ד., נירית, אור ו., קרולינה, לודה, כוכבה ורעות ח.  
אני מאוד מקווה שמגמה זאת תמשיך ויותר א/נשים מהקיבוץ יהיו חלק ממערכת החינוך שלנו.  

 

שנת המצווה  

 
דבר גדול נוסף שקרה בחוקוק הוא שקבוצת הגילאים של 14-8, המתחנכים במערכת שלנו, מאוד גדלה והשנה בפעם הראשונה מזה שנים, תוחזר שנת בר המצווה.  
 
אתי ברקאי כתבה בשם ההורים: 
 
שנת בר המצווה מבטאת תחנה חשובה בחייהם של הנער והנערה המתבגרים, מסמלת את כניסתם לחברת המבוגרים ומציינת את תחילת השתלבותם בקהילה שלנו. שנה זו מאגדת את בני השכבה יחדיו ומאפשרת להפגיש בני נוער עם תכנים  ונושאים המזמנים דיון בשאלות של זהות, היכרות עם טקסים וסמלים יהודיים, תוך דגש על חיבור לשורשיהם ולמורשתם המשפחתית והקיבוצית. 
שנת בר המצווה מצוינת בדרך כלל בשני אופנים עיקריים: בבתי הספר על ידי ביצוע עבודת שורשים אישית ובמערכת החינוך הקיבוצי, על ידי
קיום "שנת בר מצווה ." 
 
אחרי מספר שנים שלא קיימנו פעילות זו, החלטנו השנה להרים את הכפפה ולהחזיר עטרה ליושנה!  
התכנסנו הורים נחושים ומביני עניין, מדריכים ואנשי חינוך, לגבש תוכנית שנתית אשר תכלול משימות שיש בהן תרומה לקהילה, תרומה לקיבוץ וחווית העצמה אישית. משימות שיש בהן ערכים כמו: זהות ותרבות יהודית, עזרה לזולת וחיזוק הקשר עם הקיבוץ . 
 
גיבשנו תוכנית ובה  13  משימות, אותן יבצעו ילדי שנת בר המצווה, או כפי שאנו קוראים להם בקיצור: "בני המצווה  ,"13  משימות שבכל אחת יש ערך חשוב לחיים, שאותו, כך אנו מקווים ,ייקחו כל נער וכל נערה – לחייהם הבוגרים . 
הנערים/ות יבצעו משימות ומטלות אשר ישאירו חותם ברחבי הקיבוץ, כשכל משימה מטרתה לזמן לנו התנסות חדשה ומיוחדת שנוגעת לערכים שונים. 
 
השנה, יש לנו 10 בני מצווה ורובם דור שלישי למייסדי חוקוק. אני, אמא לאחד מהם וככזו , 
וכמי שגדלה בקיבוץ, אני יכולה להעיד ששנת בר המצווה היא חוויה בלתי נשכחת ומעצימה כל כך.  
גאים ומתרגשים לחדש מסורת זו ולקיים אותה השנה . 
 
כבר מתחילים....מבטיחים לעדכן בהמשך ולאפשר לכם הצצה מקרוב למשימות המופלאות שלהם. 
ייזמו ויובילו בכל הכוח: חני ליטבינוף ומירב בראל האדירות  
תוכן ויצירתיות (עמלה קשה): מאיה גרסול  
מדריך רוחני (גאוות יחידה, האיש והאגדה): יאיר קופלמן  
מנצחת על התזמורת יחד עם כל ההורים הגאים: ענת חגי  

אני מאמינה  

אסיים ב"אני מאמין" שלי כמנהלת החינוך. אני רוצה שהמערכת שלנו תהווה בית שני ומשמעותי לילדי חוקוק מגיל 0 ועד 18. המערכת צריכה ליצור חיבור בין הילדים, ההורים, הסבים וחברי הקיבוץ ודרכה הקהילה שלנו תתחזק. אני מקווה שבמהלך השנה נצליח להכניס תכנים המחברים את ה ילדים למרחב בו הם חיים, כגון מפגש עם הענפים החקלאים, מפגש עם הקהילה הוותיקה וכמו כן, שגם ידעו לתת מעצמם ולטפח את הקיבוץ. 
כיום חינוך איכותי הינו מצרך נדיר ואני מאמינה שיש לנו את היכולת לאפשר לילדינו בחוקוק מה שמעטים יכולים לספק בעיר או במושב. אני מקווה שכל מי שמתחנך אצלינו ירגיש שייך לכלל הקהילה וידע שתמיד יש מי שמשגיח עליו ואכפת לו ממנו.  
 
אני מאחלת לילדים הרבים המתחנכים וגדלים במערכת שלנו, שנה של  גדיל ה  כלפי מעלה, שתדעו לקחת את החוויות שיקרו בדרכם ולהפוך אותן לעוד שלב בסולם . 
בהצלחה לכל הצוותים החינוכיים! אנ י אישית מאוד גאה בכם/ן ושמחה על כך שאתם חלק חשוב ומשמעותי בחיי ילדי חוקוק. 
 
שתהיה לכולנו שנת לימודים טובה ופורייה. 
ענת חגי 

 


תגובות

באפשרותך להגיב כאן

שם
תוכן התגובה