מן הנעשה בקליטה

נובמבר, 2022

מן הנעשה בקליטה

התחלנו עונת קליטה נוספת!

הגיעו אלינו לחוקוק הקיץ- שש משפחות נקלטים. שתיים מהן  כבר התקבלו לחברות וארבע האחרות הן משפחות שנמצאות בתהליך הקליטה.

 

נכנסנו (דקלה ושונית) לתפקיד ניהול הקליטה בחודשיים האחרונים ויחד עם ועדת קליטה (הדס גרסול, רונית צ'ובינסקי, פאבלו ארבילי, עדי ברקאי, רונית דניאל ולילך ונדט) אנו בוחנים את תהליך הקליטה וממשיכים לדייק אותו. השינוי המרכזי הוא העובדה שאנו מבחינים כיום בין תהליך הקבלה אותו מובילה דקלה לבין תהליך ההתאקלמות אותו מובילה שונית.

בתוך תהליך הקבלה, אנו שמחות לספר כי אנו מקבלות פניות רבות של מתעניינים. נראה כי חוקוק הפכה ליעד מבוקש למגורים עד כדי כך כי אין לנו כרגע צורך בחברות השיווק איתן עבדנו עד כה. אנו עובדים כעת על בחירת המשפחות שיגיעו אלינו בקיץ 2023. מעבר לכך משפחות בנים שכבר גרות כאן, נכנסות עכשיו לתהליך הקליטה באופן רשמי: אסף ודפי אייזיק, מישה וטל גבריאלוב, מאיה וגיא גרסול ועדי ונועה בכור. בנוסף אנו מקבלות פניות נוספות מעוד בנים ובנות המתעניינים בתהליך הקליטה בחוקוק.

תהליך ההתאקלמות כולל בתוכו את קבלת הפנים הראשונית ואחריה את הליווי של המשפחות הנקלטות. גם השנה נוכחנו לראות עד כמה החיבוק החוקוקי הוא חם. לכל משפחת נקלטים הוצמדה "משפחה מאמצת", חברים התנדבו להגיע עם כיבוד לכל משפחה שהגיעה ובכל פעם בה היינו צריכות עזרה למבצע כזה או אחר לטובת הנקלטים- קיבלנו מענה. זו ההזדמנות להודות לכל הנרתמים והנרתמות. הקליטה בחוקוק עלולה להיות מאתגרת ואין ספק כי קבלת הפנים והליווי בתחילת הדרך עושה את כל ההבדל.

אנו ממשיכות ללוות את הנקלטים גם עכשיו ובימים אלה עובדות על בניית 'סמינר נקלטים'- סדרת מפגשים אשר בכל אחד מהם יונגש נושא מסויים הקשור באורח החיים בקיבוץ. נפרסם עוד פרטים בהמשך.

נמשיך לעדכן ולשתף

דקלה ושונית
בשם ועדת קליטה    


 

תגובות

באפשרותך להגיב כאן

שם
תוכן התגובה