על הלוגו של חוקוק

עלון חוקוק, "מחיינו",  שימש המון שנים להמון מטרות. הפצת מידע, תקשורת לכל ענפיה, ועוד רבות. והוא נזקק מדי פעם, כשאר אביזרים, לריענון. בראשית שנות ה-60 לקח על עצמו צבי מוסק (ז"ל) הלא הוא ציבלה המפורסם, את תפקיד העורך, וכך כתב בפתיחת העלון המחודש:

"עיניכם הרואות שלקראת המאורע החגיגי של יציאת העלון המחודש, הכתרנוהו בכותרת דפוס קבועה שתלווה אותנו מעתה ואילך כל אימת שייצא עלון".

 וכך אמנם היה. עד ימינו אלה.

 את הכותרת עצמה עיצבה חברה בשם חניתה שכטר, גרפיקאית שעלתה מארגנטינה עם הגרעין הארגנטינאי, והיא מכילה את כל היסודות הקיימים עד היום: בננות, שרוב העובדים בו היו ארגנטינאים צעירים, חדר האוכל (הישן) שהיה צריף שעמד במקום שבו נמצא היום גן השעשועים, החומה ("מצודת חוקוק"), הרים ברקע ואבני-שדה בתשתית- סלעי הגיר והבזלת, שעמלו כה קשות על סיקולם בראשית ימי חוקוק.

לוגו1

 הכותרת נשארה, והפכה, בשינויים המתבקשים, ללוגו על מעטפות ומסמכים.

עם פתיחת חדר האוכל החדש במרץ 1978, נתלתה על הקיר שמעל המדרגות העולות מהקומה הראשונה לקומת הכניסה, לוגו העשוי קרמיקה אותו יצרה הילה מיכאלי. הילה הוסיפה את גלגל השיניים המסמל תעשייה.

לוגו2

באוקטובר 2015, לכבוד חגיגות ה-70 לחוקוק, התבקשו החברים לעצב לוגו לחוקוק. בתחרות זכה ניר דניאל שבחר גם הוא, לשים במרכז יצירתו את החומה.

לוגו 3

 


תגובות

באפשרותך להגיב כאן

שם
תוכן התגובה